Waar buiten de bekerwedstrijden nauwelijks werd gespeeld dit weekend, moest Markelo 2 een competitiewedstrijd inhalen. Twee weken geleden werd deze wedstrijd afgelast vanwege de slechte veldconditie. Deze keer ging de wedstrijd wel door, al begrepen de Markeloërs bij aankomst direct waarom er twee weken geleden niet gespeeld kon worden op dit zware veld. Beide ploegen bivakkeren in de onderste regionen van deze klasse en beide ploegen waren op zoek naar de eerste drie punten.
Sterk begin
Markelo was vanaf minuut één de bovenliggende partij. Door vroeg druk te zetten kwam De Zweef er nauwelijks uit. Waar Markelo 2 normaal gesproken moeite heeft met het creeeren van kansen, kreeg men nu de ene na de andere kans. Zo zette Arné Boonk met een fraaie steekpass Jarno Vedders alleen voor de keeper. Hij schoof de bal langs de keeper, maar ook net langs de paal. Niet veel later deed Frank Bouwmeester precies hetzelfde. Hij kreeg een afgeslagen bal voor de voeten, maar ook zijn schot ging rakelijks naast. Niet veel later was het de uitstekend spelende linksback Michael Wissink die een aantal man passeerde en vervolgens de bal aflegde op Jarno Vedders. Zijn schot ging echter over en zo stond het nog steeds 0-0.
Een fout van de laatste man van De Zweef leidde de dikverdiende voorsprong in van Markelo. Matthijs de Jong maakte een actie op de hoek van de zestien en schoot vervolgens laag in de verre hoek raak (0-1). Markelo bleef na dit doelpunt de betere partij en er zaten een aantal fraaie aanvallen tussen. Het tweede doelpunt bleef echter uit en Markelo kreeg hiervoor de rekening gepresenteerd.
Eerste kans direct raak
Vlak voor rust speelde Frank Bouwmeester vanuit een moeilijke positie terug op doelman Stoelhorst. Hij liet de bal van zijn schoen springen en de spits van de Zweef was er als de kippen bij. Stoelhorst moest ingrijpen waarna de scheidsrechter de bal op de stip legde. De Zweef, dat nog geen kans had gehad, wist zich wel raad met dit buitenkansje en schoot de 1-1 binnen. Een domper voor de zwartwitten.
Onrustig
Na rust was het combinatievoetbal van Markelo verdwenen en werd het onrustiger. De vrije mensen werden niet meer gevonden. Toch wisten de Nijverdallers hier weinig tegenover te stellen en bleef Markelo, mede door hard te werken, de bovenliggende partij. Buiten een aantal gevaarlijke corners van de zwartwitten, leverde de tweede helft nauwelijks kansen op. Totdat Matthijs de Jong doorbrak aan de rechterkant en met zijn snelheid alleen op de keeper af kon. Eén van de achtervolgers greep met een tackle van achteren in, waardoor de scheidsrechter niks anders kon doen dan de bal op de stip leggen. Jan Warmelink schoot de bal vanaf 11 meter feilloos binnen (1-2).
Markelo kon maar moeilijk omgaan met de voorsprong en bleef onrustig voetballen. Vanaf de zijkanten kwamen wel een aantal gevaarlijke voorzetten van de goed spelende Zako en Dennis Leeftink. Steven Bloemen was met een hard schot dichtbij de beslissing, maar zijn inzet werd fantastisch uit het doel ‘gerammeld’ door de keeper. In de allerlaatste minuut schoot een speler van De Zweef vanaf 25 meter op doel. Een prachtige redding van René Stoelhorst zorgde ervoor dat de eerste overwinning voor Markelo 2 een feit was. Dikverdiend, maar (te) zwaar bevochten gezien de krachtsverhoudingen in het veld.
Volgende week moet Markelo 2 op bezoek bij Wijhe ’92.





